Biogram

Witaj!

Miło mi, że możemy się poznać. Zastanawiasz się pewnie kim jestem i czy akurat ja powinnam towarzyszyć Ci na ścieżce rozwoju? Pozwól zatem, że opowiem trochę o sobie…

Od dziecka lubiłam wszelkiego rodzaju wyzwania, co najlepiej widać analizując przebieg mojej edukacji. Dokonywane przeze mnie wybory wiązały się z wyborem ambitnych ścieżek – począwszy od liceum dwujęzycznego, przez roczną wymianę zagraniczną i półroczną praktykę studencką w Brukseli, a skończywszy na pionierskim temacie pracy magisterskiej, która ostatecznie została nagrodzona przez Ministra Spraw Zagranicznych jak i PAIiZ i teraz Polska. Od najmłodszych lat przywykłam też do zmiany – chodziłam do trzech różnych podstawówek, mieszkałam w trzech różnych krajach, a to wymagało odnajdywania się w nowych miejscach, sytuacjach i okolicznościach.

Po ukończeniu studiów zaczęłam pracę w korporacji, a równocześnie zdecydowałam się robić doktorat. Szybko okazało się, że te ścieżki biegną w zupełnie różnych kierunkach i po niespełna dwóch latach stanęłam przed koniecznością wyboru. Rezygnacja ze studiów doktoranckich postawiła mnie w nowej sytuacji – nie dokończyłam czegoś co zaczęłam, pożegnałam się ze środowiskiem akademickim, które było mi bliskie. To doświadczenie pozwoliło mi przekonać się, że warto próbować, korzystać z różnych możliwości, ale ważne też by potrafić zrezygnować, gdy dochodzimy do wniosku, że dany wybór był chybiony i nam nie służy. Co ciekawe – przyszłość pokazała, że dzięki praktyce zawodowej kilkakrotnie wróciłam na uczelnię występując tam jako ekspert i prowadząc różnego rodzaju warsztaty i wykłady dla studentów.

Zostałam w korporacji. Wybór ten pozwolił mi poznać dogłębnie współczesne realia biznesowe i dała wiele możliwości rozwoju.  Pracowałam z ogromnymi klientami branży automotive, uczestniczyłam bądź koordynowałam różnego rodzaju projekty, planowałam i realizowałam szkoleniausprawniałam procesy. Potrzeba ciągłego rozwoju osobistego skłoniła mnie kolejno do ukończenia Akademii Trenera, zaangażowania się w działania grupy Kreatorki Katowice oraz Women’s International Network, której misją jest stwarzanie kobietom możliwości do wykorzystywania w pełni drzemiącego w nich potencjału. W między czasie sama przeszłam proces coachingowy i przekonałam się o niezwykłej skuteczności tej metody. Zachwyciłam się nią na tyle, że podjęłam decyzję o ukończeniu Akademii Coachingu wg programu ACTP The Cornerstone Coaching przeprowadzonego przez Leader Business Institute, a obecnie jestem na ścieżce akredytacji w International Coach Federation.

Prywatnie jestem żoną i mamą, która usilnie stara się o work-life balance. Uwielbiam podróże, aktywny wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi, dobre książki i gry planszowe. Zachwyca mnie mnogość możliwości, które są obecnie dostępne. Nie tylko dostrzegam je, ale też potrafię inspirować  innych. Moim motto jest, że „sztuka życia to móc zaspokoić głód, zachowując apetyt” oraz, że „każde marzenie jest dane wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia”. Głęboko wierzę, że orientacja na cel, determinacja i dobry plan pozwalają zrealizować niemal każde zamierzenie i tym przekonaniem chciałabym Cię zarazić.

Czekam na kontakt i możliwość poznania Cię!